Voľba prezidenta SR 2024 › Banskobystrický kraj

Revúca

Okres · Voľba prezidenta SR 2024.

Zdroj: Štatistický úrad SR, definitívne výsledky ↗ · balík 4b20907cff3c · spracované 4. 9. 2026 · metodika

2. kolo · 6. 4. 2024

Účasť voličov
43,71 %
13 010 z 29 762 zapísaných
Ako sa to počíta?

Podiel voličov, ktorí sa zúčastnili, zo všetkých zapísaných v zoznamoch voličov. Číslo Štatistického úradu.

Platné hlasy
12 931
99,39 % z odovzdaných obálok
Podiel platných hlasov v 2. kole Peter Pellegrini 72,1 % (9 320 hlasov) Peter Pellegrini 72,07 % Ivan Korčok 27,9 % (3 611 hlasov) Ivan Korčok 27,92 %
Podiel platných hlasov v 2. kole.
Kandidáti v 2. kole
Č. Kandidát Hlasy Podiel Výsledok
2 Ing. Peter Pellegrini 9 320 72,07 % zvolený
1 Ing. Ivan Korčok 3 611 27,92 %

1. kolo · 23. 3. 2024

Účasť voličov
34,56 %
10 307 z 29 822 zapísaných
Ako sa to počíta?

Podiel voličov, ktorí sa zúčastnili, zo všetkých zapísaných v zoznamoch voličov. Číslo Štatistického úradu.

Platné hlasy
10 254
99,48 % z odovzdaných obálok
Podiel platných hlasov v 1. kole Peter Pellegrini 48,1 % (4 930 hlasov) Peter Pellegrini 48,07 % Ivan Korčok 24,5 % (2 511 hlasov) Ivan Korčok 24,48 % Štefan Harabin 12,0 % (1 235 hlasov) Štefan Harabin 12,04 % Krisztián Forró 8,1 % (827 hlasov) Krisztián Forró 8,06 % Igor Matovič 3,7 % (375 hlasov) Igor Matovič 3,65 % Marian Kotleba 1,5 % (155 hlasov) Marian Kotleba 1,51 % Ján Kubiš 1,5 % (151 hlasov) Ján Kubiš 1,47 % Patrik Dubovský 0,3 % (29 hlasov) Patrik Dubovský 0,28 % Milan Náhlik 0,2 % (17 hlasov) Milan Náhlik 0,16 % Andrej Danko 0,2 % (17 hlasov) Andrej Danko 0,16 % Róbert Švec 0,1 % (7 hlasov) Róbert Švec 0,06 %
Podiel platných hlasov v 1. kole.
Kandidáti v 1. kole
Č. Kandidát Hlasy Podiel Výsledok
10 Ing. Peter Pellegrini 4 930 48,07 %
5 Ing. Ivan Korčok 2 511 24,48 %
4 JUDr. Štefan Harabin 1 235 12,04 %
3 Krisztián Forró 827 8,06 %
8 Mgr. Igor Matovič 375 3,65 %
6 Ing. Mgr. Marian Kotleba 155 1,51 %
7 Dr. h. c. Ing. Ján Kubiš 151 1,47 %
2 Mgr., PhD. Patrik Dubovský 29 0,28 %
9 Mgr. Milan Náhlik 17 0,16 %
1 JUDr. Andrej Danko 17 0,16 % vzdal sa / odvolaný
11 Mgr. Róbert Švec 7 0,06 % vzdal sa / odvolaný

Obce a mestá

rozhodujúce kolo

Podriadené územia
Obec Účasť Zapísaní Najviac hlasovPodiel
Chvalová 62,22 % 135 Peter Pellegrini 79,51 %
Chyžné 54,62 % 346 Peter Pellegrini 67,19 %
Držkovce 44,63 % 419 Peter Pellegrini 88,77 %
Gemer 38,60 % 702 Peter Pellegrini 84,32 %
Gemerská Ves 21,84 % 714 Peter Pellegrini 63,22 %
Gemerské Teplice 44,66 % 300 Peter Pellegrini 86,46 %
Gemerský Sad 51,02 % 243 Peter Pellegrini 59,34 %
Hrlica 64,58 % 48 Peter Pellegrini 96,77 %
Hucín 17,05 % 686 Peter Pellegrini 64,91 %
Jelšava 26,45 % 2 355 Peter Pellegrini 76,52 %
Kameňany 39,08 % 591 Peter Pellegrini 96,08 %
Leváre 56,33 % 71 Peter Pellegrini 75,00 %
Levkuška 44,19 % 181 Peter Pellegrini 87,50 %
Licince 40,26 % 534 Peter Pellegrini 87,73 %
Lubeník 39,10 % 1 010 Peter Pellegrini 80,75 %
Magnezitovce 46,77 % 357 Peter Pellegrini 91,01 %
Mokrá Lúka 65,13 % 436 Peter Pellegrini 57,80 %
Muráň 48,64 % 962 Peter Pellegrini 68,38 %
Muránska Dlhá Lúka 55,40 % 684 Peter Pellegrini 72,87 %
Muránska Huta 70,46 % 237 Ivan Korčok 53,61 %
Muránska Lehota 66,66 % 159 Peter Pellegrini 80,58 %
Muránska Zdychava 53,29 % 182 Peter Pellegrini 89,69 %
Nandraž 36,20 % 174 Peter Pellegrini 71,42 %
Otročok 46,25 % 240 Peter Pellegrini 86,36 %
Ploské 71,21 % 66 Peter Pellegrini 95,74 %
Polina 40,96 % 83 Peter Pellegrini 85,29 %
Prihradzany 66,15 % 65 Peter Pellegrini 81,39 %
Rákoš 45,88 % 316 Peter Pellegrini 86,20 %
Rašice 60,82 % 97 Peter Pellegrini 86,44 %
Ratková 36,62 % 445 Peter Pellegrini 89,50 %
Ratkovské Bystré 59,52 % 252 Peter Pellegrini 79,33 %
Revúca 51,59 % 8 989 Peter Pellegrini 66,75 %
Revúcka Lehota 78,51 % 242 Peter Pellegrini 50,52 %
Rybník 46,28 % 121 Peter Pellegrini 87,27 %
Sása 49,62 % 133 Peter Pellegrini 93,93 %
Sirk 41,87 % 886 Peter Pellegrini 86,14 %
Šivetice 48,07 % 260 Peter Pellegrini 95,20 %
Skerešovo 40,00 % 165 Peter Pellegrini 70,31 %
Tornaľa 35,93 % 5 527 Peter Pellegrini 66,88 %
Turčok 44,66 % 206 Peter Pellegrini 82,60 %
Višňové 42,10 % 57 Peter Pellegrini 70,83 %
Žiar 41,86 % 86 Peter Pellegrini 69,44 %