Progresívne Slovensko
Ako sa vyvíjala podpora strany v prieskumoch. Každá agentúra má vlastnú čiaru: merajú podobnú vec, ale nie rovnakou metódou, takže spoločné číslo by klamalo.
Ako sa to počíta?
Počítame jednotlivé merania zo všetkých uložených prieskumov, nie mesiace. Hranica 5 % rozhoduje o vstupe do Národnej rady.
Ako sa to počíta?
Krajné hodnoty zo všetkých uložených prieskumov naprieč agentúrami. Nie je to interval spoľahlivosti ani odhad — sú to dve konkrétne merania.
Vývoj podpory
Čo z čísel vidno
Všetko nižšie je odvodené z uložených prieskumov. Pri každom údaji je napísané, ako vznikol.
- Najviac jej namerali 24,6 % — AKO, zber do 24. 1. 2025. Prieskum
- Najmenej 19,7 % — AKO, zber do 21. 5. 2026. Prieskum
- Najväčšia zmena medzi dvoma prieskumami tej istej agentúry: +2,7 bodu — AKO, z 19,9 % na 22,6 %. Neskorší prieskum. Porovnávame len v rámci jednej agentúry — rozdiel medzi dvoma agentúrami by miešal zmenu podpory s rozdielom v metodike.
- Nad päť percent 33 z 33 meraní. Hranica 5 % rozhoduje o vstupe do Národnej rady. Počítame merania, nie mesiace.
- U agentúry AKO išla 4 merania za sebou hore. Séria po sebe idúcich meraní tej istej agentúry, ktoré sa hýbali rovnakým smerom.
Ako stranu meria ktorá agentúra
Agentúry sa môžu rozchádzať aj vtedy, keď sa podpora nemení — inak vyberajú vzorku, inak sa pýtajú a inak počítajú základ výsledku. Rozdiel v tabuľke preto nie je automaticky chyba jednej z nich.
| Agentúra | Posledné meranie | Najnižšie | Najvyššie | Meraní | Zber dát |
|---|---|---|---|---|---|
| AKO | 21,0 % | 19,7 % | 24,6 % | 33 | 6. 8. 2026 – 14. 8. 2026 |
Všetky uložené výsledky (33)
| Zber dát | Agentúra | Podpora | Interval spoľahlivosti | Názov v prieskume | Prieskum |
|---|---|---|---|---|---|
| 10. 8. 2026 | AKO | 21,0 % | 18,0 % – 24,1 % | Progresívne Slovensko | Detail |
| 11. 7. 2026 | AKO | 20,8 % | 17,7 % – 23,9 % | Progresívne Slovensko | Detail |
| 13. 6. 2026 | AKO | 20,0 % | — | PS | Detail |
| 17. 5. 2026 | AKO | 19,7 % | 16,6 % – 22,8 % | Progresívne Slovensko | Detail |
| 12. 4. 2026 | AKO | 20,8 % | 17,8 % – 23,8 % | Progresívne Slovensko | Detail |
| 14. 3. 2026 | AKO | 20,1 % | 17,0 % – 23,2 % | Progresívne Slovensko | Detail |
| 14. 2. 2026 | AKO | 20,6 % | — | PS | Detail |
| 16. 1. 2026 | AKO | 23,2 % | — | PS | Detail |
| 12. 12. 2025 | AKO | 23,6 % | — | PS | Detail |
| 14. 11. 2025 | AKO | 23,3 % | — | PS | Detail |
| 12. 10. 2025 | AKO | 22,8 % | — | PS | Detail |
| 15. 9. 2025 | AKO | 23,1 % | — | PS | Detail |
| 12. 8. 2025 | AKO | 22,1 % | — | PS | Detail |
| 11. 7. 2025 | AKO | 22,1 % | — | PS | Detail |
| 15. 6. 2025 | AKO | 22,5 % | — | PS | Detail |
| 22. 5. 2025 | AKO | 21,5 % | — | PS | Detail |
| 13. 4. 2025 | AKO | 22,5 % | — | PS | Detail |
| 15. 3. 2025 | AKO | 21,7 % | — | PS | Detail |
| 8. 2. 2025 | AKO | 24,1 % | — | PS | Detail |
| 19. 1. 2025 | AKO | 24,6 % | — | PS | Detail |
| 17. 12. 2024 | AKO | 22,8 % | — | PS | Detail |
| 16. 11. 2024 | AKO | 21,2 % | — | PS | Detail |
| 12. 10. 2024 | AKO | 21,3 % | — | PS | Detail |
| 13. 9. 2024 | AKO | 22,4 % | — | PS | Detail |
| 9. 8. 2024 | AKO | 22,0 % | — | PS | Detail |
| 12. 7. 2024 | AKO | 21,7 % | — | PS | Detail |
| 14. 6. 2024 | AKO | 22,8 % | — | PS | Detail |
| 10. 5. 2024 | AKO | 20,8 % | — | PS | Detail |
| 12. 4. 2024 | AKO | 20,1 % | — | PS | Detail |
| 14. 3. 2024 | AKO | 21,0 % | — | PS | Detail |
| 8. 2. 2024 | AKO | 22,6 % | — | PS | Detail |
| 13. 1. 2024 | AKO | 19,9 % | — | PS | Detail |
| 12. 12. 2023 | AKO | 21,4 % | — | PS | Detail |
Pod akými názvami stranu nájdete
Agentúry uvádzajú stranu rôzne a názov sa v čase mení. Výsledok si vždy nesie dobový názov zo zdroja a je previazaný na túto stránku.
- Progresívne Slovensko
- PS
- PS/SPOLU do 30. 9. 2023
Čo o strane píšu médiá
Všetky správy →Od tohto miesta nižšie nejde o dáta Mandátova, ale o články slovenských médií. Mandátovo ich nepíše ani neupravuje — každý odkaz vedie na pôvodné médium.
-
Tlačová beseda PS: Tender ušitý na mieru Noviny.sk
188 článkov v sledovaných médiách. Je to počet zachytených článkov, nie miera dôležitosti — médiá sledujeme len niektoré.
Prieskumy realizovali uvedené agentúry, nie Mandátovo. Grafy sú naše vlastné, čísla sú z pôvodných zdrojov, na ktoré pri každom prieskume odkazujeme. Logo strany používame na jej identifikáciu; pochádza z jej vlastných materiálov ↗.