Právo na pravdu PRAVDA

Právo na pravdu

Ako sa vyvíjala podpora strany v prieskumoch. Každá agentúra má vlastnú čiaru: merajú podobnú vec, ale nie rovnakou metódou, takže spoločné číslo by klamalo.

32 uložených výsledkov od 4 agentúr

K hranici zvoliteľnosti
-2,2 b.
Posledné meranie je pod päťpercentnou hranicou.
Ako sa to počíta?

Rozdiel posledného nameraného výsledku a hranice 5 %, ktorú zákon vyžaduje na vstup do Národnej rady. Je to jedno meranie, nie predpoveď.

Rozsah nameraných hodnôt
0,1 – 3,6 %
Najnižšia a najvyššia hodnota, akú strane niekto nameral.
Ako sa to počíta?

Krajné hodnoty zo všetkých uložených prieskumov naprieč agentúrami. Nie je to interval spoľahlivosti ani odhad — sú to dve konkrétne merania.

Vývoj podpory

Celý čas, 32 meraní. Časovým bodom je stred obdobia zberu dát, nie dátum publikácie článku. Prerušovaná čiara je hranica zvoliteľnosti.

Čo z čísel vidno

Všetko nižšie je odvodené z uložených prieskumov. Pri každom údaji je napísané, ako vznikol.

Ako stranu meria ktorá agentúra

Agentúry sa môžu rozchádzať aj vtedy, keď sa podpora nemení — inak vyberajú vzorku, inak sa pýtajú a inak počítajú základ výsledku. Rozdiel v tabuľke preto nie je automaticky chyba jednej z nich.

AgentúraPosledné meranieNajnižšieNajvyššieMeraníZber dát
FOCUS 2,8 % 1,1 % 2,8 % 8 1. 9. 2026 – 7. 9. 2026
NMS 2,1 % 2,0 % 3,6 % 4 2. 9. 2026 – 7. 9. 2026
AKO 2,9 % 0,1 % 2,9 % 16 6. 8. 2026 – 14. 8. 2026
Ipsos 2,3 % 1,3 % 2,3 % 4 17. 6. 2026 – 23. 6. 2026
Všetky uložené výsledky (32)
Zber dátAgentúraPodporaInterval spoľahlivostiNázov v prieskumePrieskum
4. 9. 2026 FOCUS 2,8 % 1,6 % – 4,0 % Právo na pravdu Detail
4. 9. 2026 NMS 2,1 % — Právo na pravdu Detail
10. 8. 2026 AKO 2,9 % 1,7 % – 4,2 % Právo na pravdu (PRAVDA) Detail
7. 8. 2026 NMS 3,6 % — Právo na pravdu Detail
11. 7. 2026 AKO 2,8 % 1,5 % – 4,1 % Právo na pravdu (PRAVDA) Detail
3. 7. 2026 NMS 2,3 % — Právo na pravdu Detail
25. 6. 2026 FOCUS 2,7 % 1,5 % – 3,9 % Právo na pravdu Detail
20. 6. 2026 Ipsos 2,3 % — Právo na Pravdu Detail
13. 6. 2026 AKO 2,3 % — Právo na pravdu Detail
17. 5. 2026 AKO 2,1 % 1,0 % – 3,2 % Právo na pravdu (PRAVDA) Detail
8. 5. 2026 FOCUS 2,0 % 1,0 % – 3,0 % Právo na pravdu Detail
12. 4. 2026 AKO 2,2 % 1,1 % – 3,3 % Právo na pravdu (PRAVDA) Detail
23. 3. 2026 FOCUS 2,1 % 1,1 % – 3,1 % Právo na pravdu Detail
14. 3. 2026 AKO 2,3 % 1,1 % – 3,5 % Právo na pravdu (PRAVDA) Detail
18. 2. 2026 Ipsos 1,3 % — Právo na Pravdu Detail
14. 2. 2026 AKO 2,2 % — Právo na pravdu Detail
6. 2. 2026 NMS 2,0 % — Právo na pravdu Detail
6. 2. 2026 FOCUS 1,9 % 0,9 % – 2,9 % Právo na pravdu Detail
17. 1. 2026 Ipsos 1,7 % — Právo na Pravdu Detail
16. 1. 2026 AKO 2,6 % — Právo na pravdu Detail
12. 12. 2025 AKO 2,5 % — Právo na pravdu Detail
5. 12. 2025 FOCUS 2,2 % 1,1 % – 3,3 % Právo na pravdu Detail
26. 11. 2025 Ipsos 1,3 % — Právo na Pravdu Detail
14. 11. 2025 FOCUS 2,0 % 0,9 % – 3,1 % Právo na pravdu Detail
17. 10. 2025 FOCUS 1,1 % — Právo na pravdu Detail
13. 4. 2025 AKO 2,5 % — Právo na pravdu Detail
15. 3. 2025 AKO 0,5 % — Právo na pravdu Detail
19. 1. 2025 AKO 0,5 % — Právo na pravdu Detail
17. 12. 2024 AKO 1,0 % — Právo na pravdu Detail
12. 10. 2024 AKO 0,4 % — Právo na pravdu Detail
14. 3. 2024 AKO 0,2 % — Právo na pravdu Detail
12. 12. 2023 AKO 0,1 % — Právo na pravdu Detail

Pod akými názvami stranu nájdete

Agentúry uvádzajú stranu rôzne a názov sa v čase mení. Výsledok si vždy nesie dobový názov zo zdroja a je previazaný na túto stránku.

Čo o strane píšu médiá

Všetky správy →

Od tohto miesta nižšie nejde o dáta Mandátova, ale o články slovenských médií. Mandátovo ich nepíše ani neupravuje — každý odkaz vedie na pôvodné médium.

3 články v sledovaných médiách. Je to počet zachytených článkov, nie miera dôležitosti — médiá sledujeme len niektoré.

Prieskumy realizovali uvedené agentúry, nie Mandátovo. Grafy sú naše vlastné, čísla sú z pôvodných zdrojov, na ktoré pri každom prieskume odkazujeme.