Kresťanskodemokratické hnutie
Ako sa vyvíjala podpora strany v prieskumoch. Každá agentúra má vlastnú čiaru: merajú podobnú vec, ale nie rovnakou metódou, takže spoločné číslo by klamalo.
Ako sa to počíta?
Rozdiel posledného nameraného výsledku a hranice 5 %, ktorú zákon vyžaduje na vstup do Národnej rady. Je to jedno meranie, nie predpoveď.
Ako sa to počíta?
Krajné hodnoty zo všetkých uložených prieskumov naprieč agentúrami. Nie je to interval spoľahlivosti ani odhad — sú to dve konkrétne merania.
Vývoj podpory
Čo z čísel vidno
Všetko nižšie je odvodené z uložených prieskumov. Pri každom údaji je napísané, ako vznikol.
- Najviac jej namerali 8,7 % — AKO, zber do 16. 1. 2024. Prieskum
- Najmenej 4,4 % — FOCUS, zber do 19. 1. 2021. Prieskum
- Najväčšia zmena medzi dvoma prieskumami tej istej agentúry: -1,5 bodu — NMS, z 6,4 % na 4,9 %. Neskorší prieskum. Porovnávame len v rámci jednej agentúry — rozdiel medzi dvoma agentúrami by miešal zmenu podpory s rozdielom v metodike.
- Nad päť percent 113 z 116 meraní, pod hranicou 3. Hranica 5 % rozhoduje o vstupe do Národnej rady. Počítame merania, nie mesiace.
- U agentúry FOCUS išla 3 merania za sebou dole. Séria po sebe idúcich meraní tej istej agentúry, ktoré sa hýbali rovnakým smerom.
Ako stranu meria ktorá agentúra
Agentúry sa môžu rozchádzať aj vtedy, keď sa podpora nemení — inak vyberajú vzorku, inak sa pýtajú a inak počítajú základ výsledku. Rozdiel v tabuľke preto nie je automaticky chyba jednej z nich.
| Agentúra | Posledné meranie | Najnižšie | Najvyššie | Meraní | Zber dát |
|---|---|---|---|---|---|
| FOCUS | 6,4 % | 4,4 % | 8,4 % | 47 | 1. 9. 2026 – 7. 9. 2026 |
| NMS | 5,8 % | 4,8 % | 6,9 % | 22 | 2. 9. 2026 – 7. 9. 2026 |
| AKO | 7,8 % | 6,2 % | 8,7 % | 33 | 6. 8. 2026 – 14. 8. 2026 |
| Ipsos | 6,5 % | 5,2 % | 6,8 % | 14 | 17. 6. 2026 – 23. 6. 2026 |
Všetky uložené výsledky (116)
| Zber dát | Agentúra | Podpora | Interval spoľahlivosti | Názov v prieskume | Prieskum |
|---|---|---|---|---|---|
| 4. 9. 2026 | FOCUS | 6,4 % | 4,7 % – 8,1 % | KDH | Detail |
| 4. 9. 2026 | NMS | 5,8 % | — | KDH | Detail |
| 10. 8. 2026 | AKO | 7,8 % | 5,8 % – 9,8 % | KDH (Kresťanskodemokratické hnutie) | Detail |
| 7. 8. 2026 | NMS | 5,9 % | — | KDH | Detail |
| 11. 7. 2026 | AKO | 7,7 % | 5,7 % – 9,7 % | KDH (Kresťanskodemokratické hnutie) | Detail |
| 3. 7. 2026 | NMS | 5,8 % | — | KDH | Detail |
| 25. 6. 2026 | FOCUS | 6,7 % | 4,9 % – 8,5 % | KDH | Detail |
| 20. 6. 2026 | Ipsos | 6,5 % | — | KDH | Detail |
| 13. 6. 2026 | AKO | 8,0 % | — | KDH | Detail |
| 5. 6. 2026 | NMS | 4,8 % | — | KDH | Detail |
| 17. 5. 2026 | AKO | 7,9 % | 5,8 % – 10,0 % | KDH (Kresťanskodemokratické hnutie) | Detail |
| 8. 5. 2026 | FOCUS | 7,5 % | 5,6 % – 9,4 % | KDH | Detail |
| 8. 5. 2026 | NMS | 5,5 % | — | KDH | Detail |
| 12. 4. 2026 | AKO | 7,6 % | 5,6 % – 9,6 % | KDH (Kresťanskodemokratické hnutie) | Detail |
| 10. 4. 2026 | NMS | 5,3 % | — | KDH | Detail |
| 23. 3. 2026 | FOCUS | 6,4 % | 4,7 % – 8,1 % | KDH | Detail |
| 17. 3. 2026 | Ipsos | 6,3 % | — | KDH | Detail |
| 14. 3. 2026 | AKO | 7,2 % | 5,2 % – 9,2 % | KDH (Kresťanskodemokratické hnutie) | Detail |
| 18. 2. 2026 | Ipsos | 6,0 % | — | KDH | Detail |
| 14. 2. 2026 | AKO | 7,4 % | — | KDH | Detail |
| 6. 2. 2026 | NMS | 4,9 % | — | KDH | Detail |
| 6. 2. 2026 | FOCUS | 6,9 % | 5,0 % – 8,8 % | KDH | Detail |
| 17. 1. 2026 | Ipsos | 6,8 % | — | KDH | Detail |
| 16. 1. 2026 | AKO | 7,0 % | — | KDH | Detail |
| 9. 1. 2026 | NMS | 6,4 % | — | KDH | Detail |
| 12. 12. 2025 | AKO | 6,6 % | — | KDH | Detail |
| 5. 12. 2025 | FOCUS | 7,2 % | 5,3 % – 9,1 % | KDH | Detail |
| 30. 11. 2025 | NMS | 5,3 % | — | KDH | Detail |
| 26. 11. 2025 | Ipsos | 5,5 % | — | KDH | Detail |
| 14. 11. 2025 | AKO | 6,5 % | — | KDH | Detail |
| 14. 11. 2025 | FOCUS | 6,3 % | 4,5 % – 8,1 % | KDH | Detail |
| 7. 11. 2025 | NMS | 5,4 % | — | KDH | Detail |
| 17. 10. 2025 | FOCUS | 6,7 % | 4,9 % – 8,5 % | KDH | Detail |
| 12. 10. 2025 | AKO | 6,8 % | — | KDH | Detail |
| 3. 10. 2025 | NMS | 5,4 % | — | KDH | Detail |
| 19. 9. 2025 | Ipsos | 6,8 % | — | KDH | Detail |
| 15. 9. 2025 | AKO | 7,2 % | — | KDH | Detail |
| 13. 9. 2025 | FOCUS | 6,1 % | 4,4 % – 7,8 % | KDH | Detail |
| 5. 9. 2025 | NMS | 5,7 % | — | KDH | Detail |
| 12. 8. 2025 | AKO | 7,1 % | — | KDH | Detail |
| 12. 8. 2025 | FOCUS | 6,7 % | 5,6 % – 7,8 % | KDH | Detail |
| 8. 8. 2025 | NMS | 6,0 % | — | KDH | Detail |
| 11. 7. 2025 | AKO | 6,6 % | — | KDH | Detail |
| 10. 7. 2025 | FOCUS | 6,3 % | 4,5 % – 8,1 % | KDH | Detail |
| 15. 6. 2025 | AKO | 6,9 % | — | KDH | Detail |
| 5. 6. 2025 | FOCUS | 7,5 % | 5,6 % – 9,4 % | KDH | Detail |
| 22. 5. 2025 | AKO | 7,8 % | — | KDH | Detail |
| 15. 5. 2025 | FOCUS | 7,3 % | 5,4 % – 9,2 % | KDH | Detail |
| 2. 5. 2025 | NMS | 6,4 % | — | KDH | Detail |
| 13. 4. 2025 | AKO | 7,3 % | — | KDH | Detail |
| 4. 4. 2025 | NMS | 6,9 % | — | KDH | Detail |
| 4. 4. 2025 | FOCUS | 8,4 % | 6,4 % – 10,4 % | KDH | Detail |
| 15. 3. 2025 | AKO | 7,8 % | — | KDH | Detail |
| 7. 3. 2025 | NMS | 6,0 % | — | KDH | Detail |
| 9. 2. 2025 | FOCUS | 7,8 % | 5,8 % – 9,8 % | KDH | Detail |
| 8. 2. 2025 | AKO | 6,9 % | — | KDH | Detail |
| 7. 2. 2025 | NMS | 6,6 % | — | KDH | Detail |
| 19. 1. 2025 | AKO | 6,7 % | — | KDH | Detail |
| 11. 1. 2025 | NMS | 5,9 % | — | KDH | Detail |
| 17. 12. 2024 | AKO | 7,3 % | — | KDH | Detail |
| 6. 12. 2024 | NMS | 5,5 % | — | KDH | Detail |
| 5. 12. 2024 | FOCUS | 6,9 % | 5,0 % – 8,8 % | KDH | Detail |
| 16. 11. 2024 | AKO | 6,7 % | — | KDH | Detail |
| 9. 11. 2024 | NMS | 6,4 % | — | KDH | Detail |
| 9. 11. 2024 | FOCUS | 6,2 % | 4,3 % – 8,1 % | KDH | Detail |
| 12. 10. 2024 | AKO | 6,2 % | — | KDH | Detail |
| 4. 10. 2024 | NMS | 6,9 % | — | KDH | Detail |
| 13. 9. 2024 | AKO | 6,8 % | — | KDH | Detail |
| 7. 9. 2024 | NMS | 6,2 % | — | KDH | Detail |
| 9. 8. 2024 | AKO | 6,9 % | — | KDH | Detail |
| 12. 7. 2024 | AKO | 7,4 % | — | KDH | Detail |
| 14. 6. 2024 | AKO | 6,8 % | — | KDH | Detail |
| 8. 6. 2024 | FOCUS | 6,6 % | 4,8 % – 8,4 % | KDH | Detail |
| 10. 5. 2024 | AKO | 7,3 % | — | KDH | Detail |
| 20. 4. 2024 | FOCUS | 6,9 % | 5,0 % – 8,8 % | KDH | Detail |
| 12. 4. 2024 | AKO | 7,9 % | — | KDH | Detail |
| 30. 3. 2024 | FOCUS | 6,3 % | 4,5 % – 8,1 % | KDH | Detail |
| 14. 3. 2024 | AKO | 8,1 % | — | KDH | Detail |
| 18. 2. 2024 | Ipsos | 6,7 % | — | KDH | Detail |
| 17. 2. 2024 | FOCUS | 6,1 % | 4,4 % – 7,8 % | KDH | Detail |
| 8. 2. 2024 | AKO | 8,2 % | — | KDH | Detail |
| 23. 1. 2024 | Ipsos | 6,6 % | — | KDH | Detail |
| 19. 1. 2024 | FOCUS | 6,2 % | 4,5 % – 7,9 % | KDH | Detail |
| 13. 1. 2024 | AKO | 8,7 % | — | KDH | Detail |
| 12. 12. 2023 | AKO | 7,3 % | — | KDH | Detail |
| 18. 11. 2023 | FOCUS | 7,5 % | 5,6 % – 9,4 % | KDH | Detail |
| 4. 11. 2023 | Ipsos | 5,8 % | — | KDH | Detail |
| 24. 9. 2023 | FOCUS | 6,5 % | 4,7 % – 8,3 % | Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) | Detail |
| 9. 9. 2023 | FOCUS | 6,2 % | 4,3 % – 8,1 % | Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) | Detail |
| 12. 8. 2023 | Ipsos | 6,2 % | — | KDH | Detail |
| 12. 8. 2023 | FOCUS | 6,1 % | 4,3 % – 7,9 % | Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) | Detail |
| 29. 7. 2023 | Ipsos | 5,4 % | — | KDH | Detail |
| 23. 7. 2023 | FOCUS | 5,6 % | 3,9 % – 7,3 % | Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) | Detail |
| 19. 7. 2023 | Ipsos | 5,9 % | — | KDH | Detail |
| 24. 6. 2023 | FOCUS | 6,0 % | 4,3 % – 7,7 % | KDH | Detail |
| 14. 6. 2023 | Ipsos | 5,6 % | — | KDH | Detail |
| 27. 5. 2023 | FOCUS | 5,5 % | 3,8 % – 7,1 % | KDH | Detail |
| 17. 5. 2023 | Ipsos | 5,2 % | — | KDH | Detail |
| 22. 4. 2023 | FOCUS | 6,0 % | 4,2 % – 7,8 % | KDH | Detail |
| 18. 3. 2023 | FOCUS | 5,8 % | 4,0 % – 7,5 % | KDH | Detail |
| 18. 12. 2022 | FOCUS | 5,9 % | 4,3 % – 7,5 % | KDH | Detail |
| 3. 12. 2022 | FOCUS | 6,0 % | 4,2 % – 7,8 % | KDH | Detail |
| 5. 11. 2022 | FOCUS | 6,9 % | 5,0 % – 8,7 % | KDH | Detail |
| 24. 9. 2022 | FOCUS | 6,2 % | 4,3 % – 8,0 % | KDH | Detail |
| 23. 6. 2022 | FOCUS | 6,7 % | 4,8 % – 8,6 % | KDH | Detail |
| 28. 5. 2022 | FOCUS | 6,5 % | 4,7 % – 8,4 % | KDH | Detail |
| 2. 4. 2022 | FOCUS | 6,3 % | 4,5 % – 8,1 % | KDH | Detail |
| 25. 2. 2022 | FOCUS | 6,0 % | 4,2 % – 7,8 % | KDH | Detail |
| 22. 1. 2022 | FOCUS | 5,8 % | 4,0 % – 7,5 % | KDH | Detail |
| 19. 11. 2021 | FOCUS | 6,1 % | 4,3 % – 8,0 % | KDH | Detail |
| 23. 10. 2021 | FOCUS | 6,1 % | 4,3 % – 7,9 % | KDH | Detail |
| 4. 9. 2021 | FOCUS | 6,1 % | 4,2 % – 8,0 % | KDH | Detail |
| 5. 6. 2021 | FOCUS | 5,8 % | 4,0 % – 7,5 % | KDH | Detail |
| 15. 5. 2021 | FOCUS | 5,7 % | 3,9 % – 7,5 % | KDH | Detail |
| 3. 4. 2021 | FOCUS | 5,7 % | 4,0 % – 7,4 % | KDH | Detail |
| 15. 1. 2021 | FOCUS | 4,4 % | 2,8 % – 5,9 % | KDH | Detail |
Pod akými názvami stranu nájdete
Agentúry uvádzajú stranu rôzne a názov sa v čase mení. Výsledok si vždy nesie dobový názov zo zdroja a je previazaný na túto stránku.
- KDH
- Kresťanskodemokratické hnutie
- Kresťanskodemokratické hnutie (KDH)
Čo o strane píšu médiá
Všetky správy →Od tohto miesta nižšie nejde o dáta Mandátova, ale o články slovenských médií. Mandátovo ich nepíše ani neupravuje — každý odkaz vedie na pôvodné médium.
74 článkov v sledovaných médiách. Je to počet zachytených článkov, nie miera dôležitosti — médiá sledujeme len niektoré.
Prieskumy realizovali uvedené agentúry, nie Mandátovo. Grafy sú naše vlastné, čísla sú z pôvodných zdrojov, na ktoré pri každom prieskume odkazujeme. Logo strany používame na jej identifikáciu; pochádza z jej vlastných materiálov ↗.