Logo strany Progresívne Slovensko

Progresívne Slovensko

Ako sa vyvíjala podpora strany v prieskumoch. Každá agentúra má vlastnú čiaru: merajú podobnú vec, ale nie rovnakou metódou, takže spoločné číslo by klamalo.

Oficiálny web ↗ · 47 uložených výsledkov od 1 agentúry · Klub v Národnej rade (33)

Voľby 2023
18,0 %
32 mandátov. Skutočný výsledok, nie prieskum. Odvtedy -0,7 bodu.
Nad hranicou zvoliteľnosti
47 z 47
Toľko meraní posadilo stranu nad päť percent.
Ako sa to počíta?

Počítame jednotlivé merania zo všetkých uložených prieskumov, nie mesiace. Hranica 5 % rozhoduje o vstupe do Národnej rady.

Rozsah nameraných hodnôt
5,2 – 23,1 %
Najnižšia a najvyššia hodnota, akú strane niekto nameral.
Ako sa to počíta?

Krajné hodnoty zo všetkých uložených prieskumov naprieč agentúrami. Nie je to interval spoľahlivosti ani odhad — sú to dve konkrétne merania.

Vývoj podpory

Zrušiť filtre
Celý čas, 47 meraní. Časovým bodom je stred obdobia zberu dát, nie dátum publikácie článku. Prerušovaná čiara je hranica zvoliteľnosti.

Čo z čísel vidno

Všetko nižšie je odvodené z uložených prieskumov. Pri každom údaji je napísané, ako vznikol.

Ako stranu meria ktorá agentúra

Agentúry sa môžu rozchádzať aj vtedy, keď sa podpora nemení — inak vyberajú vzorku, inak sa pýtajú a inak počítajú základ výsledku. Rozdiel v tabuľke preto nie je automaticky chyba jednej z nich.

AgentúraPosledné meranieNajnižšieNajvyššieMeraníZber dát
FOCUS 17,3 % 5,2 % 23,1 % 47 1. 9. 2026 – 7. 9. 2026
Všetky uložené výsledky (47)
Zber dátAgentúraPodporaInterval spoľahlivostiNázov v prieskumePrieskum
4. 9. 2026 FOCUS 17,3 % 14,6 % – 20,0 % Progresívne Slovensko Detail
25. 6. 2026 FOCUS 18,1 % 15,3 % – 20,9 % Progresívne Slovensko Detail
8. 5. 2026 FOCUS 18,3 % 15,5 % – 21,1 % Progresívne Slovensko Detail
23. 3. 2026 FOCUS 19,1 % 16,3 % – 21,9 % Progresívne Slovensko Detail
6. 2. 2026 FOCUS 19,3 % 16,4 % – 22,2 % Progresívne Slovensko Detail
5. 12. 2025 FOCUS 21,7 % 18,7 % – 24,7 % Progresívne Slovensko Detail
14. 11. 2025 FOCUS 22,1 % 19,1 % – 25,1 % Progresívne Slovensko Detail
17. 10. 2025 FOCUS 23,1 % 20,0 % – 26,2 % Progresívne Slovensko Detail
13. 9. 2025 FOCUS 22,0 % 19,1 % – 24,9 % Progresívne Slovensko Detail
12. 8. 2025 FOCUS 21,2 % 19,4 % – 23,0 % Progresívne Slovensko Detail
10. 7. 2025 FOCUS 20,7 % 17,7 % – 23,7 % Progresívne Slovensko Detail
5. 6. 2025 FOCUS 20,2 % 17,3 % – 23,1 % Progresívne Slovensko Detail
15. 5. 2025 FOCUS 20,9 % 17,9 % – 23,9 % Progresívne Slovensko Detail
4. 4. 2025 FOCUS 21,0 % 18,0 % – 24,0 % Progresívne Slovensko Detail
9. 2. 2025 FOCUS 22,1 % 19,0 % – 25,2 % Progresívne Slovensko Detail
5. 12. 2024 FOCUS 21,5 % 18,4 % – 24,6 % Progresívne Slovensko Detail
9. 11. 2024 FOCUS 22,6 % 19,3 % – 25,9 % Progresívne Slovensko Detail
8. 6. 2024 FOCUS 21,6 % 18,6 % – 24,6 % Progresívne Slovensko Detail
20. 4. 2024 FOCUS 19,7 % 16,8 % – 22,6 % Progresívne Slovensko Detail
30. 3. 2024 FOCUS 20,1 % 17,2 % – 23,0 % Progresívne Slovensko Detail
17. 2. 2024 FOCUS 18,9 % 16,1 % – 21,7 % Progresívne Slovensko Detail
19. 1. 2024 FOCUS 19,4 % 16,5 % – 22,3 % Progresívne Slovensko Detail
18. 11. 2023 FOCUS 17,9 % 15,1 % – 20,7 % Progresívne Slovensko Detail
24. 9. 2023 FOCUS 16,6 % 14,0 % – 19,3 % Progresívne Slovensko Detail
9. 9. 2023 FOCUS 16,5 % 13,6 % – 19,3 % Progresívne Slovensko Detail
12. 8. 2023 FOCUS 15,0 % 12,3 % – 17,7 % Progresívne Slovensko Detail
23. 7. 2023 FOCUS 14,3 % 11,8 % – 16,8 % Progresívne Slovensko Detail
24. 6. 2023 FOCUS 13,5 % 11,1 % – 16,0 % Progresívne Slovensko Detail
27. 5. 2023 FOCUS 12,5 % 10,0 % – 14,9 % Progresívne Slovensko Detail
22. 4. 2023 FOCUS 13,1 % 10,5 % – 15,6 % Progresívne Slovensko Detail
18. 3. 2023 FOCUS 12,1 % 9,7 % – 14,6 % Progresívne Slovensko Detail
18. 12. 2022 FOCUS 12,8 % 10,5 % – 15,1 % Progresívne Slovensko Detail
3. 12. 2022 FOCUS 10,3 % 8,0 % – 12,6 % Progresívne Slovensko Detail
5. 11. 2022 FOCUS 10,2 % 8,0 % – 12,4 % Progresívne Slovensko Detail
24. 9. 2022 FOCUS 9,6 % 7,4 % – 11,9 % Progresívne Slovensko Detail
23. 6. 2022 FOCUS 9,1 % 6,9 % – 11,2 % Progresívne Slovensko Detail
28. 5. 2022 FOCUS 9,1 % 6,9 % – 11,3 % Progresívne Slovensko Detail
2. 4. 2022 FOCUS 7,3 % 5,3 % – 9,2 % Progresívne Slovensko Detail
25. 2. 2022 FOCUS 8,1 % 6,0 % – 10,1 % Progresívne Slovensko Detail
22. 1. 2022 FOCUS 8,3 % 6,3 % – 10,4 % Progresívne Slovensko Detail
19. 11. 2021 FOCUS 7,7 % 5,6 % – 9,7 % Progresívne Slovensko Detail
23. 10. 2021 FOCUS 6,9 % 5,0 % – 8,8 % Progresívne Slovensko Detail
4. 9. 2021 FOCUS 7,0 % 5,0 % – 9,1 % Progresívne Slovensko Detail
5. 6. 2021 FOCUS 6,3 % 4,4 % – 8,1 % Progresívne Slovensko Detail
15. 5. 2021 FOCUS 6,1 % 4,2 % – 7,9 % Progresívne Slovensko Detail
3. 4. 2021 FOCUS 6,2 % 4,4 % – 8,0 % Progresívne Slovensko Detail
15. 1. 2021 FOCUS 5,2 % 3,5 % – 6,9 % Progresívne Slovensko Detail

Pod akými názvami stranu nájdete

Agentúry uvádzajú stranu rôzne a názov sa v čase mení. Výsledok si vždy nesie dobový názov zo zdroja a je previazaný na túto stránku.

Čo o strane píšu médiá

Všetky správy →

Od tohto miesta nižšie nejde o dáta Mandátova, ale o články slovenských médií. Mandátovo ich nepíše ani neupravuje — každý odkaz vedie na pôvodné médium.

188 článkov v sledovaných médiách. Je to počet zachytených článkov, nie miera dôležitosti — médiá sledujeme len niektoré.

Prieskumy realizovali uvedené agentúry, nie Mandátovo. Grafy sú naše vlastné, čísla sú z pôvodných zdrojov, na ktoré pri každom prieskume odkazujeme. Logo strany používame na jej identifikáciu; pochádza z jej vlastných materiálov ↗.