OĽANO, NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA
Ako sa vyvíjala podpora strany v prieskumoch. Každá agentúra má vlastnú čiaru: merajú podobnú vec, ale nie rovnakou metódou, takže spoločné číslo by klamalo.
Ako sa to počíta?
Rozdiel posledného nameraného výsledku a hranice 5 %, ktorú zákon vyžaduje na vstup do Národnej rady. Je to jedno meranie, nie predpoveď.
Ako sa to počíta?
Krajné hodnoty zo všetkých uložených prieskumov naprieč agentúrami. Nie je to interval spoľahlivosti ani odhad — sú to dve konkrétne merania.
Vývoj podpory
Čo z čísel vidno
Všetko nižšie je odvodené z uložených prieskumov. Pri každom údaji je napísané, ako vznikol.
- Najviac jej namerali 10,1 % — FOCUS, zber do 19. 1. 2021. Prieskum
- Najmenej 7,0 % — FOCUS, zber do 8. 11. 2022. Prieskum
- Najväčšia zmena medzi dvoma prieskumami tej istej agentúry: -1,0 bodu — FOCUS, z 8,1 % na 7,1 %. Neskorší prieskum. Porovnávame len v rámci jednej agentúry — rozdiel medzi dvoma agentúrami by miešal zmenu podpory s rozdielom v metodike.
- Nad päť percent 16 z 16 meraní. Hranica 5 % rozhoduje o vstupe do Národnej rady. Počítame merania, nie mesiace.
Ako stranu meria ktorá agentúra
Agentúry sa môžu rozchádzať aj vtedy, keď sa podpora nemení — inak vyberajú vzorku, inak sa pýtajú a inak počítajú základ výsledku. Rozdiel v tabuľke preto nie je automaticky chyba jednej z nich.
| Agentúra | Posledné meranie | Najnižšie | Najvyššie | Meraní | Zber dát |
|---|---|---|---|---|---|
| FOCUS | 7,4 % | 7,0 % | 10,1 % | 16 | 16. 12. 2022 – 20. 12. 2022 |
Všetky uložené výsledky (16)
| Zber dát | Agentúra | Podpora | Interval spoľahlivosti | Názov v prieskume | Prieskum |
|---|---|---|---|---|---|
| 18. 12. 2022 | FOCUS | 7,4 % | 5,6 % – 9,2 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 3. 12. 2022 | FOCUS | 7,0 % | 5,0 % – 8,9 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 5. 11. 2022 | FOCUS | 7,0 % | 5,1 % – 8,8 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 24. 9. 2022 | FOCUS | 7,2 % | 5,2 % – 9,2 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 23. 6. 2022 | FOCUS | 7,1 % | 5,2 % – 9,0 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 28. 5. 2022 | FOCUS | 8,1 % | 6,1 % – 10,2 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 2. 4. 2022 | FOCUS | 8,1 % | 6,0 % – 10,1 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 25. 2. 2022 | FOCUS | 7,8 % | 5,7 % – 9,8 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 22. 1. 2022 | FOCUS | 8,0 % | 6,0 % – 10,1 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 19. 11. 2021 | FOCUS | 7,9 % | 5,9 % – 10,0 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 23. 10. 2021 | FOCUS | 8,4 % | 6,3 % – 10,4 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 4. 9. 2021 | FOCUS | 8,2 % | 6,1 % – 10,4 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 5. 6. 2021 | FOCUS | 8,2 % | 6,1 % – 10,2 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 15. 5. 2021 | FOCUS | 8,8 % | 6,6 % – 11,0 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 3. 4. 2021 | FOCUS | 9,2 % | 7,1 % – 11,4 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
| 15. 1. 2021 | FOCUS | 10,1 % | 7,9 % – 12,4 % | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA | Detail |
Prieskumy realizovali uvedené agentúry, nie Mandátovo. Grafy sú naše vlastné, čísla sú z pôvodných zdrojov, na ktoré pri každom prieskume odkazujeme.